Skip to content Skip to footer

SOLLIEVO VENIS -

lai atgriežas vieglums

Vai dienas beigās kājas kļūst smagas un pietūkst potītes?

Vēnu varikoze jeb vēnu mazspēja ir plaši izplatīta saslimšana un ļoti aktuāla problēma. Paplašinātas vēnas norāda uz sliktu asinsriti, kuras cēlonis ir asinsvadu elastības trūkums. Vēnu varikozes gadījumā virspusējo vēnu vārstuļi nespēj pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas, tas ir, virzīt asinis uz sirdi, un rodas asins sastrēgums kājās. Pirmais simptoms ir kāju pietūkums, kas veidojas tāpēc, ka ir traucēta šķidruma (asins un limfa) attece no tām.

mūžīgais gravitācijas spēks

Artērijas ir kā ūdensvads, kas pievada kājām ar skābekli bagātās asinis un nodrošina audu barošanu un funkciju, savukārt vēnas izlietotās asinis transportē atpakaļ uz sirdi un plaušām, kur tās atkal uzņem skābekli. Artērijas ir tievas, izlocītas, un sirds tajās ar lielu spiedienu un spēcīgu plūsmu pumpē asinis, bet vēnās nav pumpja, tajās asinis plūst lēni, bez spiediena, un, ja ir kaut mazākais šķērslītis, sistēma sāk aizdambēties un rodas problēmas.

kāpēc veidojas vēnu varikoze

Vienīgais, kas palīdz asinīm pa vēnām tikt uz augšu, ir apakšstilbu muskuļi, kas kustoties vēnas masē, sirds piesūcošā darbība (tā kā vakuums sūc asinis uz augšu) un diafragmālā jeb vēdera elpošana. Un vēl kas…Vēnu sienās atrodas vārstuļi – tādi kā mazi vārtiņi, kas, muskuļiem saraujoties, paveras un ļauj asinīm plūst augšup uz sirdi, savukārt, tiem atslābstot, noslēdz vēnu, neļaujot asinīm tecēt atpakaļ. Ja ilgstoši sēžam vai stāvam, ne kāju muskuļi, ne vārstuļi nespēj pilnvērtīgi veikt savu darbu. Vēnās palielinās spiediens, kā ietekmē tās var zaudēt elasticitāti un paplašināties. Ja vārstuļi sabojājas, gravitācijas spēka ietekmē asinis sāk plūst lejup. Tā kā vārstuļi vairs nespēj pietiekami noslēgt vēnu, asinis tek atpakaļ, vēnās veidojas asins sastrēgumi un tās vēl vairāk paplašinās.

Galvenie vēnu problēmu brīdinājuma signāli:

·         spiedoša smaguma sajūta, diskomforts vai dedzināšanas sajūta apakšstilbos;

·         krampji apakšstilbu muskuļos naktīs;

·         neskaidrojama nieze;

·         kāju pietūkums dienas beigās;

·         kapilāru zīmējuma parādīšanās;

 

·         vēnu mezgliņu veidošanās.

ieteikumi kāju veselībai un vēnu varikozes profilaksei:

Biežāk izkusties: Ja tavs darbs ir saistīts ar ilgstošu sēdēšanu vai stāvēšanu kājās, centies ik pēc 45 minūtēm izkustēties, liekot darboties kāju muskuļiem. Ja nepieciešams ilgstoši braukt ar auto, biežāk piestāj, lai kaut mazliet izkustētos. Atrodoties birojā, biežāk piecelies un izloki kājas.  Ja ilgu laiku nākas pavadīt lidmašīnā, vilcienā vai citā transportlīdzeklī, centies ik pēc pusstundas piecelties un nedaudz pastaigāt.

 

Cel kājas augšā : Šis ir visvienkāršākais veids, kā atpūtināt kājas un veicināt venozo atteci. Apgulies un pacel kājas uz augšu, piemēram, zem papēžiem novietojot spilvenu vai gluži vienkārši pēdas atbalstot pret sienu, lai asinīm vairs nebūtu jāpārvar gravitācijas spēks. Arī naktī guļot kājas vēlams pacelt augstāk par sirds līmeni, proti, aptuveni 15–20 grādu leņķī.

 

Neliec vienu kāju pāri otrai : Sēžot šādi, gūžās tiek nospiesti asinsvadi, tādēļ ir traucēta venozā attece. Ja šādi sēdi teju visu dienu, vakarā nebrīnies par smaguma sajūtu kājās.

 

Atsakies no šaurām drēbēm : Pārlieku ciešs apģērbs traucē normālai asinscirkulācijai. Izvēlies apģērbu, kurā jūties ērti!

 

Izvairies no augstpapēžu kurpēm : Ja staigā augstpapēžu apavos, apakšstilbu muskuļi pastāvīgi ir saspringtā stāvoklī, līdz ar to nespēj pilnvērtīgi veikt jau minēto pumpja funkciju, proti, saraujoties un atslābstot, veicināt venozo atteci. Tādēļ, ja esi kaut kur devusies “augstpapēdenēs”, ik pa laikam atrodi vietiņu, kur tās novilkt, un brīdi pastaigāt ar neapautām kājām.

 

Izmanto kontrastdušu : Lielisks līdzeklis kāju vēnu sieniņu nostiprināšanai ir kontrastduša. Tā ļoti uzlabo asins cirkulāciju organismā, aukstam ūdenim sašaurinot, bet karstam – paplašinot asinsvadus. Ja dušā kāda iemesla pēc nevari iet, izmērcē tikai kājas pārmaiņus te auksta, te silta ūdens bļodā.

 

Domā, ko ēd : Viens no faktoriem, kas veicina vēnu varikozes attīstību, ir liekais svars. Ļoti daudzu cilvēku ikdienas uzturā diemžēl ir pārāk daudz cukura, sāls un kaloriju. Ja vēl arī fizisko aktivitāšu ir maz, krājas liekie kilogrami un paaugstinās asinsspiediens.

Ir gan iekšķīgi, gan ārīgi lietojami dabas vielu produkti var palīdzēt risināt varikozo vēnu problēmu.

SOLLIEVO VENIS

Daudzfunkcionāls līdzeklis kompleksai vēnu problēmu risināšanai, lai pārvarētu smaguma, noguruma sajūtu un kāju pietūkumu.

 

Reāla fitoterapeitiska iedarbība vēnu mazspējas gadījumā ar izteiktu venotonisku darbību:

• Palielina venozās asinsrites tonusu.
• Mazina iekaisumu un smaguma sajūtas.
• Samazina asinsvadu un kapilāru endotēlijas
caurlaidību.
• Sezonālas venozās stāzes samazināšana un efektīvs 

atbalsts hroniskās formās.
• Nodrošina ilgstošu un pastāvīgu darbību visas
dienas garumā.

galvenās sastāvdaļas

fleboSTIM® plus, kura sastāvā:

 

Sarkano vīnogu lapu sausais ekstrakts

     standartizēts pēc polifenolu satura 5%

Irbulenes (ruskusa) saknes sausais ekstrakts

     standartizēts pēc ruskogenīna satura 10%

Āzijas vairoglapes lapu sausais ekstrakts

     standartizēts pēc triterpēnu (aziatikozīds) satura 20%

Mellenes ogu sausais ekstrakts

     standartizēts pēc antocianozīdu satura 25%

 

Trokserutīns (no  Japānas soforas ziediem)

Mežrozītes (suņu rozes) augļu sausais ekstrakts

     standartizēts pēc vitamīna C satura 70%

 

Zirgkastaņas sēklu sausais ekstrakts

     standartizēts pēc escīna satura 20%

………………………………………………………………………..

Sarkano vīnogu lapu ekstrakts (Vitis vinifera L.) 

Visizplatītākais un efektīvākais flebotoniķis, ar ilgstošu darbību.

Sarkano vīnogulāju lapās esošās aktīvās sastāvdaļas palīdz ar venozās nepietiekamības simptomu, piemēram, pietūkuma un smaguma, mazināšanai, tie stiprina endotēliju, stabilizē un palielina asinsvadu elastību, vienlaikus tos stiprinot.

Palīdz novērst tūskas veidošanos apakšējās ekstremitātēs, un, ja tā jau ir, to mazina.

Irbulenes saknes ekstrakts (ruskusa) (Ruscus aculeatus L.)

Neaizvietojams venotonisks un daudzfunkcionāls ārstniecības augs.

Rukusa aktīvās sastāvdaļas ir ruskogenīni, vielas ar plašu farmakoloģisko darbību klāstu. Tas palīdz ierobežot kapilāru membrānas caurlaidību ar sekojošu šķidruma noplūdes samazināšanos un tūskas mazināšanos.

Āzijas vairoglapes lapu ekstrakts (Centella asiatica L.)

Āzijas vairoglapes sastāvā ietilpstošās aktīvās vielas triterpenoīdi saponīni (aziatozīds) un tantelīni darbojas, stiprinot un aizsargājot gan asinsvadu endotēlija sienas, gan mikrocirkulāciju. Šī iemesla dēļ tas palīdz pie rozācijas, varikozām vēnām un celulīta.

Mellenes ogu ekstrakts (Vaccinium myrtillus L.)

Mellenes palīdz aizsargā asinsvadus. Augļi (ogas) kā aktīvās sastāvdaļas satur glikozīdus- antocianozīdus, no kuriem galvenais ir delfinidīns. Šīs aktīvās sastāvdaļas pozitīvi ietekmē mikrocirkulāciju, saglabā asinsvadu sieniņu integritāti un pastiprina kapilāru pretestību, samazinot to caurlaidību un nodrošinot vispārēju antihemorāģisku iedarbību.

 

Trokserutīns (no  Japānas soforas (Sophora japonica L.) ziediem)

Trokserutīns ir bioflavonoīds, kas tiek iegūts no Sophora japonica  ziediem. Trokserutīns palielina asinsvadu pretestību un samazina to caurlaidību, tādējādi tiek izmantots kā asinsvadu aizsarglīdzeklis visos apstākļos, kad novērojams kapilāru trauslums.

Trokserutīns darbojas, samazinot asiņu viskozitāti, uzlabo vēnu mazspēju, kapilāru stāzi, ierobežojošu kapilāru caurlaidību un veicina tūskas reabsorbciju. Tas arī palielina fibrinolīzi, tādējādi samazinot trombu veidošanās risku.

Mežrozītes augļu ekstrakts (Rosa canina L.)

C vitamīns ir svarīgs pareizai imūnsistēmas darbībai un kolagēna sintēzei organismā. Kolagēns stiprina asinsvadus, ādu, muskuļus un kaulus. C vitamīna deficīts izraisa izmaiņas asinsvados, jo tas izraisa kolagēna kā vienas no galvenajām sastāvdaļām samazināšanos.

Zirgkastaņas sēklu ekstrakts (Aesculus hippocastanum L.)

Zirgkastaņas aktīvā viela ir escīns. Tas palīdz uzlabot gludo muskulatūru, kas apņem asinsvadus un kapilārus, un palīdz novērst to caurlaidību, novēršot šķidrumu izplūšanu. Turklāt escīns palīdz samazināt venozo asiņu viskozitāti, tādējādi atvieglojot to plūsmu.

SOLLIEVO VENIS produktu līnija

Sollievo VENIS aerosols 100ml
Īpaši izstrādāts produkts,  lai mazinātu smaguma sajūtu, pietūkumu un nogurumu apakšējās ekstremitātēs (kājās un potītēs).
Sollievo VENIS krēms-gēls 100ml
Krēms-gēls kāju labsajūtai Produkts ar vērtīgiem dabīgiem komponentiem,  lai mazinātu smaguma sajūtu, pietūkumu un nogurumu apakšējās ekstremitātēs (kājās un potītēs).