PROPOLI EVSP®
propolisa spēks elpceļu veselībai
- UNIKĀLS EKSTRAKTS ŪDENS ŠĶĪDUMĀ
- AUGSTA PRETIEKAISUMA AKTIVITĀTE
- AUGSTA ANTIBAKTERIĀLĀ AKTIVITĀTE
PROPOLI EVSP® – aerosols ūdens šķīduma formā mutes un rīkles gala gļotādas, vai deguna gļotādas aprūpei iekaisuma gadījumos.
Sastāvā ietilpst ūdenī šķīstošs un augstas biopieejamības propolisa ekstrakts un ēteriskās eļļas.
Pateicoties aerosola īpašam sastāvam, tas spēj ilgstoši palikt uz dobuma gļotādas, ļaujot maksimāli izmantot propolisa labvēlīgo iedarbību.
Saaukstēšanās definīcija:
akūts augšējo elpceļu gļotādas iekaisums, kas var skart degunu, rīkli, deguna blakusdobumus un balseni. Šo stāvokli reti raksturo atsevišķs specifisku simptomu kopums, un slimība mainās atkarībā no indivīda un patogēnā izraisītāja. Simptomi ietver kakla iekaisumu, šķavas, aizliktu degunu un/vai iesnas, galvassāpes, klepu, savārgumu un nelielu drudzi.
Kā darbojas PROPOLI EVSP®
Veicina organisma izturību pret patogēniem, it īpaši elpošanas ceļu iekaisuma gadījumā.
Veicina ātrāku atveseļošanos un funkcionālo spēju atjaunošanos saslimšanas gadījumā.
Sekmīgi darbojas biežu recidīvu gadījumā.
Svarīgi ZINĀT ...
Brīdī, kad mikrobs ir iekļuvis ķermenī, tiek aktivēti imūnās sistēmas mehānismi, kā rezultātā aizsākas imūnā atbilde pret mikrobu:
sākotnēji darbojas nespecifiskās imunitātes mehānismi, kas sāk mikroba vai ar to inficēto šūnu nonāvēšanu,
tad pievienojas arī adaptīvā jeb specifiskā imunitāte, veidojot specifiskas antivielas (imūnglobulīnus) pret konkrēto mikrobu,
imūnās atbildes rezultātā infekcija tiek likvidēta.
Specifiskā jeb adaptīvā imunitāte veido imunoloģisko atmiņu, kad pēc pirmā kontakta ar mikrobu veidojas atmiņas šūnas, kas veicina daudz straujāku un ātrāku atbildi uz mikrobu, atkārtoti ar to sastopoties.
Iesnas ir viena no visizplatītākajām un ierastākajām saslimšanām, un tās spēj sagādāt mums ļoti nepatīkamus brīžus. Turklāt tās var ieilgt vai tām var rasties komplikācijas.
Iesnas galvenokārt izraisa vīruss. Bet ir arī izņēmumi, kad iesnām pievienojas baktērijas un iespējamas strutainas komplikācijas, piemēram, deguna dobuma iekaisumi.
Rinīts, ko parasti saucam vienkārši par iesnām, ir deguna gļotādas iekaisums, kura rezultātā paplašinās asinsvadi, radot tūsku, kas apgrūtina elpošanu caur degunu. Palielinās izdalījumu daudzums un gļotas uzkrājas. Deguna gļotāda vairs nespēj kvalitatīvi pildīt savas svarīgākās funkcijas – sasildīt, mitrināt, attīrīt gaisu, pirms tas nonāk tālākajos elpceļos un plaušās.
Iesnas neārstējot, tās viegli var pāriet hronisku iesnu stadijā. Otra galējība ir pievērsties ķīmiskiem preparātiem un antibiotikām. Taču ilgstoši vai nepareizi lietojot ķīmiskos preparātus, deguna gļotādas dabiskās aizsargspējas zūd, un cilvēks tiek pie medikamentozā rinīta jeb mūžīgām aizlikta deguna problēmām.
Visbiežāk nepatīkamos simptomus izraisa dažādi augšējo elpceļu vīrusi, taču dažkārt pie vainas var būt arī bakteriālā infekcija, kas ir cēlonis angīnai. Lai gan simptomi abos gadījumos var būt līdzīgi, to pareiza ārstēšana atšķiras, tāpēc ir būtiski jau laikus noteikt kakla sāpju cēloni un piemērot atbilstošu ārstēšanu.
Vairumā gadījumu kakla sāpju cēlonis ir virusāla infekcija, piemēram, gripa, rinovīrusi, adenovīrusi un citi vīrusi. Ja kakla sāpes izraisa bakteriālas izcelsmes infekcija, piemēram, streptokoks, tās ir izteikti stipras un intensīvas, sāpes var izstarot uz ausi, ķermeņa temperatūra bieži ir augstāka par 38 grādiem. Atšķirībā no virusālas infekcijas, bakteriāls iekaisums parasti sākas strauji, un jau pirmajā saslimšanas dienā to pavada izteikti simptomi.
Pirmajā stadijā sāpes vēl nav jūtamas, bet jūtama ”kasīšanās” vai “kņudēšana” kaklā. Šajā stadijā baktērijas, vīrusi vai sēnītes nosēžas uz kakla gļotādas un sāk vairoties. Organisma imūnsistēma uzreiz reaģē, un rīkles gals ir apsārtis. Šajā stadijā galvenais ir apturēt iekaisuma attīstību, mazināt slimības izraisītāju vairošanos, mitrināt kakla gļotādu un spēcināt imunitāti.
Otrās stadijas galvenie simptomi ir sāpes un sāpīga rīšana. Ļoti lielā skaitā ir savairojušies infekcijas ierosinātāji, kas izveidojuši mikročūlas rīkles gļotādā. Šādu iekaisumu var mazināt ar dabīgiem līdzekļiem, kas satur propolisu, kam piemīt antibakteriālas īpašības.
Saaukstēšanās ir visizplatītākā akūtā slimība cilvēkiem.
Saaukstēšanās vīruss nav tikai viena konkrēta slimība, bet gan augšējo elpceļu infekcioza saslimšana, ko var izraisīt vairāk nekā 200 dažādu vīrusu. Tipiskie saaukstēšanās simptomi ir:
- paaugstināta ķermeņa temperatūra, drudzis;
- kakla sāpes un klepus;
- iesnas, aizlikts vai pilošs deguns.
VAIRĀK PAR PROPOLISU ...
Propoliss ir dabīgs augu valsts produkts, kuru bites ražo no augos esošajiem putekšņiem un sveķiem, to apstrādājot ar dziedzeru sekrētu.
Vārds propoliss ir cēlies no grieķu valodas un sastāv no divām daļām “pro” – ieeja un “polis” – pilsēta vai komūna. Bites propolisu izstrādā no koku jauno dzinumu un pumpuru sveķveida vielā, līdz ar to tā ķīmiskais un bioloģiski aktīvo vielu sastāvs var nedaudz atšķirties.
Propoliss satur vairāk nekā 300 dažādas bioķīmiskās sastāvdaļas: ēteriskās eļļas (5-10%), sveķi (līdz 50%), vaski (apmēram 30%), ziedputekšņi (apmēram 5%), minerālsāļi, cukuri un vitamīni.
Tā sastāvs ir atšķirīgs un šo atšķirību nosaka daudz dažādi apstākļi, tai skaitā savākšanas laiks, klimats, apkārtnē esošie augi, bišu suga un daudzi citi faktori.
Propoliss satur virkni spēcīgu, organisma dziedināšanai un atjaunošanai nepieciešamu vielu – flavonoīdus, kuriem piemīt baktericīdas īpašības, vitamīnus, ogļhidrātus, minerālvielas, mikroelementus un citus.
Propoliss ir bišu līme un antibakteriālā viela, ar ko bites stropā aizdarina nevajadzīgas spraugas, pielīmē šūnas pie ligzdas augšējās daļas, izklāj jaunās šūnas un pat iebalzamē nevēlamus svešķermeņus, ko nespēj izdabūt no savas mītnes. Pārklājot visu stropa iekšpusi ar propolisu, bites rada vienu no dabā vissterilākajām telpām.
Jau gadu tūkstošiem, novērojot bites un lietojot propolisu savām vajadzībām, cilvēki ir atklājuši daudzas tā pozitīvās īpašības. Šis ir viens no tiem produktiem, kas tiek aktīvi lietots gan tautas medicīnā, gan mazākā mērā arī tradcionālā medicīnā.
Vēsturiski inki izmantoja propolisu kā pretiekaisuma līdzekli, senie grieķi un romieši to lietoja kā mutes dezinfekcijas līdzekli un antiseptisku līdzekli dažādu brūču ārstēšanai. Pateicoties savām antibakteriālajām īpašībām, tas 17. – 20. gs izpelnījās ievērību visā Eiropā, t.sk. kā līdzeklis pret tuberkulozi, apdegumu, dažādu brūču, kunģa čūlas un sāpoša kakla ārstēšanai, kā arī kā pretlīdzekli dažādiem audzējiem.
Britu farmakopejas 17. un 18. gadsimtā pievienoja propolisu starp tā laika zālēm. Lieli un plaši traktāti XII gadsimta krievu medicīnā aprakstīja dažus gadījumus, kad propoliss tika izmantots, lai cīnītos ar iekaisumu mutes dobumā. XIII gadsimtā Francijā un Itālijā to izmantoja kā palīgvielu čūlu gadījumā, savukārt Vācijā un Krievijā to lietoja ziedēs un balzamos ādas problēmu gadījumos.
Propoliss bauda lielu popularitāti patērētāju vidū. Popularitāti nosaka pats nosaukums, kas rada arī dabiskuma tēlu.
Propoliss tiek izmantots dažādu ārstniecisku produktu pagatavošanai. Zināmākie no tiem ir propolisa šķīdums spirtā un propolisa šķīdums eļļā.
Mūsdienās propoliss tiek izmantots, lai stiprinātu imunitāti, mazinātu sāpes un ārstētu visdažādākās slimības, t.sk. – augšējo elpceļu slimības, saaukstēšanās un gripveida infekcijas, ādas iekaisums (akne), herpes un dažādu mutes dobuma kaites, taču tā pielietojums ir daudz plašāks. Jaunākie pētījumi liecina, ka propolisu varētu izmantot arī kā pretlīdzekli zeltainajam stafilokokam (staphilococus aureus), kas mūsdienās kļūst aizvien rezistentāks pret dažādām antibiotikām.
Propoliss ir svarīgs līdzeklis ne tikai cīņā ar mikrobiem un vīrusiem, bet arī uzlabo vielmaiņu gļotādas un ādas audos, mazina sāpes. Propoliss ir aktīvs ādas slimību ārstēšanā (alerģijas, herpes, pinnes), un tas palīdz leikocītiem cīnīties ar baktērijām un citiem svešķermeņiem asinīs. Propoliss aptur kuņģa čūlas asiņošanu, remdē sāpes, kavē augoņu veidošanās procesu. Propolisu dēvē arī par dabīgo antibiotiku bez blakusefektiem, jo tas spējīgs iznīcināt pat tādas baktērijas, kas spēj pretoties modernajām sintētiskajām antibiotikām.
Pasaulē ir pētījumi, ka propliss palīdz cīnīties pret rinovīrusiem, adenovīrusiem, koronavīrusiem un herpes vīrusu un tam ir spēcīga antibakteriālā iedarbība.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6893770/
Braakhuis A. (2019). Evidence on the Health Benefits of Supplemental Propolis. Nutrients, 11(11), 2705.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6271064/
Kurek-Górecka A, Rzepecka-Stojko A, Górecki M, Stojko J, Sosada M, Swierczek-Zieba G. Structure and antioxidant activity of polyphenols derived from propolis. Molecules. 2013 Dec 20;19(1):78-101.
Propolisa ekstrakti iznīcina kaitīgos mikroorganismus, bet neietekmē cilvēka labvēlīgo mikrofloru.
Sēnītes, baktērijas un vīrusi nevar izstrādāt rezistenci pret propolisa aktīvām vielām.
kāpēc izvēlēties PROPOLI EVSP®
Unikāla un ekskluzīva ekstrakcijas tehnoloģija, kas dod iespēju palašināt propolisa pielietojamības iespēju.
Standartizēts ekstrakts pēc 50% kopējā polifenolu daudzuma.
Standartizēts ekstrakts nodrošina bioķīmiskā sastāva nemainīgumu, drošību un efektivitāti.
Pilnīga ekstrakta šķīdība ūdenī, bioloģiskos šķīdumos un mutes dobumā, kas nodrošina labāku aktīvās vielas uzsūkšanos mutes dobumā ātrākai un efektīvākai rezultātu sasniegšanai.
Augsta pretiekaisuma aktivitāte, kontrolē un uzrauga astoņus dažādus citokīnus un iekaisuma mediatorus.
Augsta antibakteriālā aktivitāte, testēta uz astoņu dažādu baktēriju sugu patogēno darbību.
PROPOLI EVSP® aerosols degunam
Propolfenol® propolisa ekstrakts
standartizēts pēc kopējā polifenola satura 50%
Mežrozīšu pumpuru ekstrakts
Upeņu pumpuru ekstrakts
Kliņģerītes ziedu ekstrakts
Eikalipta, piparmētras, niauli ēteriskās eļļas
Jūras sāls
_________________________________________________________
PROPOLI EVSP® aerosols kaklam
Propolfenol® propolisa ekstrakts
standartizēts pēc kopējā polifenola satura 50%
Citrona, piparmētras, mārsila ēteriskās eļļas