Skip to content Skip to footer

MEMO RIGENERA
kognitīvo funkciju atbalstam

MEMO RIGENERA 50+ ir uztura bagātinātājs atmiņas un kognitīvo funkciju atbalstam.

Produkta pamatā ir CognigrapeTM (sarkano vīnogulāju ogu ekstrakts), nukleotīdu komplekss (Ribodiet®) un B grupas vitamīni, kā arī brahmi (Bacopa monnieri) ekstrakts un cinks. Brahmi veicina atmiņu un kognitīvās funkcijas, savukārt cinks veicina pareizu redzes darbību.

Atmiņa ir nozīmīga cilvēka personības sastāvdaļa – bez tās mēs nevarētu mācīties, attīstīt prasmes un valodu, veidot attiecības vai savu personību. Mēs dzīvotu konkrētajā mirklī, bez iespējas aptvert notiekošo pilnībā.

KAM PAREDZĒTS MEMO RIGENERA

KĀPĒC IZVĒLĒTIES MEMO RIGENERA

 Atmiņa it smadzeņu īpašība saglabāt un reproducēt ierosas impulsu pēdas un impulsos kodēto informāciju. Galvenie atmiņas procesi: iegaumēšana, atcerēšanās un aizmiršana.

 Atmiņa ir centrālās nervu sistēmas process, kas nodrošina informācijas saglabāšanu jeb kodēšanu, uzglabāšanu, kā arī reproducēšanu jeb atcerēšanos. Šie procesi sniedz mums iespēju veidot savu personību, uzkrāt pieredzi, mācīties un attīstīties. 

 Atmiņu ir iespējams iedalīt dažādos veidos, taču pazīstamākais ir īstermiņa vai īslaicīgā atmiņa un ilgtermiņa atmiņa, dažreiz atsevišķi izdala arī operatīvo atmiņu, kuras laikā tiek izmantotas abas jau iepriekš minētās atmiņas daļas. 

Atmiņas veidošanās notiek katru reizi, kad saņemam stimulu jeb informāciju. 

Pirmajā mirklī informācija tiek uzglabāta īstermiņa atmiņā. Tālāk seko šīs informācijas apstrāde – iegaumēšana jeb kodēšana. Šajā daļā tiek veidota jauna atmiņa – notikušais prasa mūsu uzmanību, notikums liek nervu impulsiem pārvadīties biežāk, tā veidojot pieredzi intensīvāku un to nostiprinot. 

Pēc tam seko atmiņu konsolidācija, veidojot spēcīgāku kontaktu starp nervu šūnām, tā nodrošinot to, ka impulsu pārvade būs ātrāka un spēcīgāka. Konsolidācijas process darbojas arī kā filtrs, kas neļauj milzīgajam informācijas daudzumam, ar ko saskaramies katru dienu, pārplūdināt mūsu atmiņu. 

Pēc tam notiek atmiņu uzglabāšana. Tas ir lielākā vai mazākā mērā pasīvs darbs, kura laikā tiek nodrošināts, ka informāciju varēsim izmantot arī nākotnē. Mūsu galvā informācija netiek glabāta kā bibliotēkā, kur viss ir skaisti salikts pa plauktiem noteiktā secībā. Atmiņas glabājas drīzāk kā tīklā, kur nervu šūnas saistās savā starpā, veidojot jaunus savienojumus un nostiprinot vecos. 

Kā pēdējā procesa sastāvdaļa jāmin atcerēšanās, kuras laikā bijušās domas un notikumus atkal atsaucam apziņā. Atcerēšanās laikā smadzenēs vēlreiz iziet cauri nervu šūnu saistībai, līdzīgi kā atskaņojot ierakstu. Tikai katra no šīm atskaņošanas reizēm nav gluži kā oriģināls, citādi mēs nespētu noteikt atšķirību starp īstu pieredzi un atmiņu. Atcerēšanās laikā pievienojas arī apziņa par šā brīža situāciju, tāpēc jauno informāciju var iekļaut vecajās atmiņās, tās mainot un pielāgojot. Šajā procesā informācija no ilglaicīgās atkal nonāk īstermiņa atmiņā, kur tā var tikt atkārtoti apstrādāta, un tad atgriežas atpakaļ uzglabāšanas daļā. 

Mūsu vispārējais stāvoklis ietekmē atmiņas procesus. Tādi faktori kā miegs, stress, uzturs lielā mērā nosaka mūsu uzmanību, emocijas un dzīves ritmu, atstājot iespaidu arī uz mūsu atmiņu. Svarīga loma ir arī hormoniem, procesiem mūsu ķermenī un videi, kas rada ārējos stimulus. Atmiņu var ietekmēt arī dažādas slimības un ģenētika. Tāpēc vajadzētu atcerēties, ka atmiņa nav kaut kas viendimensionāls un neatkarīgs no visa pārējā. Tikai nedaudz samazinot ikdienas stresu vien, atmiņa pilnībā neuzlabosies un mūsu uzmanība nebūs ievērojami lielāka. Ja vēlamies būt veselāki, produktīvāki un dzīvot laimīgāk, atceroties savu pagātni un domājot par nākotni, tad jāņem vērā, ka mūsu organisms ir vienots un atmiņa saistīta ar to. Rūpējoties par savu ķermeni, mēs rūpējamies arī par savām smadzenēm un nervu sistēmu – vietu, kur uzglabājas mūsu atmiņas, mūsu personība un identitāte – viss, kas padara mūs par cilvēkiem, kādi vēlamies būt.

Atmiņas un uzmanības problēmas ir bieži sastopamas COVID-19 pacientiem: pētījumi parādījuši, ka 70% COVID pārslimojošo piedzīvo atmiņas un koncentrēšanās grūtības vairākus mēnešus pēc sākotnējās slimības.

 

Kas ir smadzeņu migla?

Smadzeņu migla, termins, ko lieto, lai aprakstītu lēnu vai gausu domāšanu, var rasties daudzos dažādos apstākļos, piemēram, ja kādam ir miega trūkums vai slikta pašsajūta, vai miegainību izraisošu zāļu blakusparādību dēļ. Smadzeņu migla var rasties arī pēc ķīmijterapijas vai smadzeņu satricinājuma.

Daudzos gadījumos smadzeņu migla ir īslaicīga un uzlabojas pati par sevi. Nav īsti saprotams, kāpēc pēc COVID-19 rodas smadzeņu migla un cik ilgi šie simptomi, visticamāk, turpināsies. Bet mēs zināms, ka šī smadzeņu miglas forma var ietekmēt dažādus izziņas aspektus. Mazāk acīmredzami atmiņas un uzmanības traucējumi var rasties pat ar vieglu COVID.

Svarīgi ZINĀT ...

Problēmas ar atmiņu un koncentrēšanās spēju satrauc arvien lielāku visu vecumu cilvēku skaitu – aptuveni  50 miljoniem cilvēku pasaulē ir nopietnas atmiņas problēmas, un arvien vairāk cilvēku sūdzas par atmiņas un koncentrēšanās problēmām.

Atmiņa ir kognitīva darbība, kas ļauj īslaicīgi vai pastāvīgi atcerēties, uzglabāt un reproducēt informāciju. 

Par iegaumēšanas, kognitīvo procesu, mācīšanās un koncentrēšanās procesiem ir atbildīgi attiecīgie smadzeņu apgabali. Lai šie procesi noritētu pareizi, ir nepieciešama saziņa starp neironiem (nervu šūnām), un līdz ar to arī atbilstoša līmeņa neirotransmiteri, kas ir atbildīgi par nervu impulsu pārraidi. Optimāla neironu funkcija var tikt traucēta, ja neirotransmiteru skaits kaut kādu iemeslu dēļ samazinās (piemēram,oksidatīvā stresa rezultātā).

Nervu sistēmas optimālo funkciju uzturēšanas būtisks nosacījums ir veselīgs dzīvesveids un pareizs sabalansēts uzturs, kā arī atbilstoša uztura bagātināšana.

MEMO RIGENERA - kompleksa pieeja kognitīvo funkciju atbalstam

Cognigrape™ ir standartizēts sausais ekstrakts, kas iegūts no Sicīlijas vīnogu šķirnes. Pateicoties augstajam antocianīnu un proantocyanidīnu saturam, Cognigrape™ spēj atbalstīt smadzeņu funkcijas.

Klīniskais pētījums ir parādījis, ka COGNIGRAPE™ uzlabo kognitīvās prasmes, piemēram, uzmanību, valodu, vizuāli telpiskās/konstruktīvās spējas; palīdz uzlabot tūlītēju un aizkavētu atmiņu, tādējādi ievērojami uzlabojot vispārējo garastāvokli.

Ribodiet® ir dabīgs produkts, kas ekstrahēts no rauga šūnām ar ūdeni. Tas tiek sekmīgi izmantots, lai uzlabotu zarnu veselību un stiprinātu imūnsistēmu.

Ribodiet® sastāv no kompleksa, kas satur galvenokārt brīvos nukleotīdus un nukleozīdus (vairāk nekā 50% no kopējā sastāva), kā arī aminoskābes, minerālvielas un B vitamīnus. 

Uztura nukleotīdus uzskata par nosacīti būtiskiem dažādu fizioloģisku stresu gadījumā, ieskaitot augšanu un attīstību, atveseļošanos pēc traumām, infekcijām un pie noteiktiem slimības stāvokļiem.

Vai tu zini ...

Kas ir nukleotīdi un to loma organismā

Nukleotīdi ir organiskas molekulas, kas atrodas visās dzīvajās būtnēs un veido nukleīnskābju, DNS un RNS pamatvienību.

 

Šūnā nukleotīdiem ir vairākas funkcijas:

– Strukturāli: nukleīnskābes (RNS, DNS)

– Pārvadātāji: enerģijas transports (ATP, ADP, AMP)- nodrošina ķīmisko enerģiju

– Koenzīmi: galvenā loma olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu metabolismā

– Kurjeri: intracelulārā signāla pārraide.

Ir pierādīts, ka diētas bez nukleotīdiem pasliktina šūnu izraisītās un humorālās imūnās atbildes. 

Pētījumi liecina, ka Ribodiet® kompleksu saturošus uztura bagātinātājus var efektīvi izmantot preparātos, kas uzlabo zarnu veselību un attiecīgi uzlabo imūnsistēmas funkcijas. Zarnas faktiski ir ķermeņa pirmais aizsardzības ierocis pret patogēno mikroorganismu ārējo agresiju, un tās integritāte ir būtiska, lai nodrošinātu pareizu zarnu imūnsistēmas darbību.

MEMO RIGENERA sastāvdaļas

Sarkanā vīnogulāja ogu (CognigrapeTM) ekstrakts

standartizēts pēc proantocianidīniem >9%

standartizēts pēc  antocianīniem >4.2%

 Nukleotīdu maisījums (Ribodiet®)

Brahmi  virszemes daļas ekstrakts

standartizēts pēc bakozīdu satura 20%

 Pantotēnskābe (vitamīns B5)

 Cinks

 Vitamīns B6

 Vitamīns B12

Pieaugušajiem 2 kapsulas dienā, uzdzerot pietiekamu daudzumu ūdens. Ieteicamais lietošanas kurss 3 mēneši.

 
Sastāvs 2 kapsulās
Sarkanā vīnogulāja ogu (CognigrapeTM) ekstrakts standartizēts pēc proantocianidīniem >9% standartizēts pēc  antocianīniem >4.2% 250 mg 22.5 mg 10.5 mg
Nukleotīdu maisījums (Ribodiet®) 150 mg
Brahmi  virszemes daļas ekstrakts standartizēts pēc bakozīdu satura 20% 100 mg 20 mg
Pantotēnskābe 18 mg (300% NRV*)
Cinks 15 mg (150% NRV*)
Vitamīns B6 4.2 mg (300% NRV*)
Vitamīns B12 12.5 µg (500% NRV*)
*- uzturvielu atsauces vērtība

Sastāvdaļu apraksts

Sarkanās vīnogas

Sarkanā vīnogulāja (Vitis vinifera L.) ogu ekstrakts (CognigrapeTM)

  • uzlabo kognitīvās prasmes
  • palīdz uzlabot tūlītēju un aizkavētu atmiņu
  • ievērojami uzlabo vispārējo garastāvokli

_________________________________

Nukleotīdu maisījums (Ribodiet®)

  • labvēlīgi ietekmē imūnsistēmas darbību
  • nodrošina zarnu gļotādas veselību
  • uzlabo izziņas, koncentrēšanās spēju
  • sekmē dzelzs absorbciju

_________________________________

Brahmi (Bacopa monnieri (L.) Pennell) virszemes daļas ekstrakts

  • antioksidanta darbība, ko nodrošina bakozīdu klātbūtne 
  • spēcīgas pretiekaisuma īpašības
  • var palīdzēt uzlabot atmiņu, uzmanību un spēju apstrādāt vizuālo informāciju
  • var palīdzēt mazināt ADHD simptomus (uzmanības deficīta un hiperaktivitātes traucējumi);
  • var palīdzēt novērst trauksmi un stresu
  •  

_________________________________

Cinks

  • palīdz nodrošināt normālu mikroelementu vielmaiņu;
  • veicina normālu imūnsistēmas darbību.

Cinkam ir arī izšķiroša nozīme atmiņas veidošanās un kognitīvās stabilitātes atbalstīšanā; patiesībā tas regulē saziņu starp neironiem un hipokampu un uzlabo atmiņu un mācīšanās spējas.

 

B grupas vitamīni : pantotēnskābe, B6, B12 

  • palīdz nodrošināt normālu enerģijas ieguves vielmaiņu
  • veicina noguruma un nespēka samazināšanos
  • palīdz uzturēt garīgās darbaspējas